23 Kasım 2008

Kıpırcan


Rüzgar artık iyice kıpırcanlığın hakkını vermeye başladı.Saniye yerinde durmuyor.Eskiden ben nerdeysem o bölgenin 2 metre uzağına gitmezdi.Şimdi ben nerdeysem o başka bir yerde.

Sürekli yüksek yerlere çıkma isteği olduğundan gözümün önünden ayırmamaya çalışıyorum.

Geçenlerde ben mutfakta yemek yapmaya çalışırken :)) baby tv'den bir ses geldi ve koşa koşa salona gitti.Komik bir görüntü ile karşılaşacağımı zannettim çünkü genelde müzik çalınca döne döne oynuyor.Ama yogican yukardaki pozda,beni bile fark etmeden pür dikkat baby tv izliyordu.

11 Kasım 2008

İlk Kaza


Korkunç birşeydi...

Oyun grubuyla İkea'ya gitmiştik.Alışverişten sonra biraz da çocukları gezdirelim dedik.Meydan'da midilliler var,bizimki atlara bayılır.Hemen arabasından inmek istedi.Kenardaki tahtalara tutunup atlara bakıyordu bende suluğunu almak için arabasının arkasına geçtim.Düşünün yani o arabanın önünde ben arkasında o kadar yakınımda yani.
Bana doğru hamle yapmak isterken ayağı takıldı ve ikizlerin arabasının teker kısmına alnını çarptı.Anında kaldırdım gözümün önünde alnı açıldı,etin altındaki beyaz tabakayı gördüm.Artık adı herneyse oranın.Allahtan fazla kan akmadı.Tabi ben çığlık çığlığa hemen güvenlik geldi.Revire koştuk.Bir elimle alnını daha fazla açılmasın diye tutuyorum diğer elimle Rüzgar'ı tutmaya çalışıyorum,bir yandan da soğuk kanlı olmaya...bir anne o durumda ne kadar olabilirse....
Revirde görevli yok.Güvenlikçiler pansuman yaptı bant yapıştırdı.Hemen hastaneye gittim tabi.Dikişlik birşey yok dediler sadece biraz derin bir yarık olmuş.
Rüzgar ağlarken ,canının acıdığını düşündüğüm andaki hislerim aklıma geldi de, minicik bedenlere işkence yapan anne-babaların içlerinde bir kalp olmadığını anladım.
Allah tüm çocukları korusun....

6 Kasım 2008

Rüzgar'ın Ayşe'si


Yine bugünlerde hiçbir şeye yetişemiyorum.Günleri 28 saat yapsalar ne güzel olur:))

Şu yazıyı yazdığım saate bakar mısınız.Rüzgar az sonra uyanacak ve '' anne memeeee'' diye çığlık atacak.Duyan da çocuğu aç yatırmışlar zanneder.

Bir an evvel uyumam lazım.Sabah yine erkenden yollara dökülücez.Oyun grubumuzla İkea'ya gidiyoruz.Ordan anneanneye ordan halaya ordan gece yarısı köprü trafiğiyle beraber eve...
Bu arada unutuyordum bu fotodaki çıtır Rüzgar'ın tarafımdan ilk sevgilisi ilan edildi.Bu güzelliği kimseye vermem valla.
Ayşe U.K.deki kuzenim Doğan'ın kızı.
Yolunuz açık olsun kuzen.